Deşarj İzin Belgesi Alım Hizmeti (DİB)

Deşarj İzin Belgesi (DİB) evsel ve endüstriyel atıksuları üreten gerçek veya tüzel kişilerin oluşturdukları atıksuları alıcı ortama vermeden önce alıcı ortam deşarj limitlerini sağlayarak deşarj etmesi sonucu ilgili merciler tarafından verilen ruhsattır.

AAT Proje Onay Yönetmeliği çerçevesinde tesisin bulunduğu bölgenin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olması durumunda Proje onay ve Deşarj İzni işlemleri Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri tarafından yapılır ve DİB belgesi verilir. DİB – Deşarj Ruhsatının alınabilmesi için öncelikle atıksuyun karakter ve debisine uygun arıtma tesisi planlanarak hayata geçirilmeli ve daha sonrada sağlıklı bir şekilde işletilmelidir. Bir çok arıtma tesisi iyi işletilemediği için ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bu noktada hem teknik hem de resmi konularda sorunları çözecek sağlıklı bir danışmanlık ve bakım hizmeti almak DİB Deşarj Ruhsatı almada en önemli anahtar olmaktadır.

Bu çalışma çerçevesinde uzman mühendis ve teknik personelimiz arıtma tesislerinin sağlıklı bir şekilde işletilmesini ve tüm resmi sürecin doğru yürütülmesini sağlamaktadır.

İSKİ kanalizasyona deşarj dahilinde müesseselerden istediği, yoksa arıtma tesislerini projelendirilip devreye alınması, varsa arıtma tesisinin uygunluğundan sonra yine İSKİ tarafından verilen DEŞARJ İZİN BELGESİ’dir. DİB resmi kuruluşların alınmasını mecbur tuttuğu birçok ruhsat ve izinlerin ön koşulları arasında bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ilçe belediyeleri tarafından verilen İşyeri Açma ve Çalışma (GSMR) Ruhsatı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca alınması şart koşulan Çevre İzin ve Lisans işlemlerinde de DİB ön şart olarak istenmektedir.

Mega Çevre Danışmanlık olarak, işletmelerin çevreye su kaynaklarına deşarj edilen atık suların yasal çerçevede yönetilmesine yönelik hizmet sunuyoruz. Deşarj İzin Belgesi (DİB) Alım Hizmetimiz ile atık suyunuzun çevre standartlarına uygun şekilde yönetilmesini sağlıyor, su kaynaklarının korunmasına katkıda bulunuyorsunuz.

  • Uzman Rehberlik: Sektörünüzün özel ihtiyaçlarını anlayan ve çevre mevzuatına hakim uzmanlarımız, atık su deşarj süreçlerinizi titizlikle analiz eder ve işletmenizin Deşarj İzin Belgesi almasını sağlamak için adım adım rehberlik eder.

  • Tam Uyumlu Süreç Yönetimi: Deşarj İzin Belgesi alımında gereken tüm teknik ve idari prosedürlerin, detaylı çevresel analizlerin ve gerekli belgelerin hazırlanmasında, işletmenize özel çözümler geliştiriyoruz. Bu sayede, atık suyunuzun çevresel regülasyonlara tam uyumunu garanti altına alıyoruz.

  • Sürdürülebilir Çevre Politikaları: Çevresel sürdürülebilirlik hedeflerinizi destekleyen Deşarj İzin Belgesi Alım Hizmetimiz, sadece yasal zorunlulukları yerine getirmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işletmenizin çevre üzerindeki olumlu etkisini artırmaya yardımcı olur.

  • Güvenilir Danışmanlık: Mega Çevre Danışmanlık, uzman ekibi ve sahadaki geniş tecrübesi ile endüstriyel tesislerin atık yönetimi ve su kullanımı konusunda lider bir çevre danışmanlık firmasıdır. Deşarj İzin Belgesi almak, su kalitesi koruma ve çevre yönetiminde güvenilir bir ortağınız olmak için buradayız.

Deşarj İzin Belgesi Alım Hizmetimizle, çevresel yükümlülüklerinizi eksiksiz yerine getirirken aynı zamanda sürdürülebilir çevre yönetiminde öncü bir konuma yükselmenizi sağlıyoruz. İşletmeniz için sorunsuz ve etkin bir deşarj izin süreci için Mega Çevre Danışmanlık ile iletişime geçin ve profesyonel çözümlerimizle tanışın.

Talep Formu Gönder (+90) 212 671 33 73 WhatsApp